Лікування контагіозного молюску в Луцьку

Контагіозний молюс - вірусне шкірне захворювання, яке вражає верхні шари шкірних покривів. Зустрічається досить часто, оскільки поширюється побутовим шляхом. Найчастіше діагностується у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, оскільки велике скупчення вірусу спостерігається у пісочницях. Дорослі люди також хворіють на контагіозний молюск, але рідше. Інкубаційний період захворювання тривалий, становить від 15 днів до 3 місяців. Якщо ви помітили ознаки такого зараження, негайно зверніться до лікаря і пройдіть комплексне лікування.

СИМПТОМИ КОНТАГІЙНОГО МОЛЮСКА

Симптоми контагіозного молюска можуть виникнути на будь-якій ділянці тіла, крім підошви стоп та долонь. У дітей такі новоутворення зазвичай поширюються по обличчю, шиї, пахвових западинах, верхній частині грудей. У дорослих молюск проявляється внизу живота, на шкірі статевих органів і внутрішньої поверхні стегон.

Виявляється контагіозний молюс у вигляді невеликих вузликів в 1-2 міліметри. Вони швидко розростаються і вже за пару місяців можуть досягати в діаметрі до сантиметра. Самі собою вони безболісні, щільні, колір – блідо-рожевий. У таких вузликів є восковий наліт, а в центрі – заглиблення. Існують також рідкісні форми молюсків:

 • Кістозні – разом із молюсками утворюються кісти;

 • Орогівні – з'являються сухі лусочки;

 • Гігантські – діаметр утворень понад сантиметр;

 • Педінкулярні – вузол височить над шкірою за рахунок тонкої ніжки та ін.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ КОНТАГІЙНОГО МОЛЮСКА

Контагіозний молюск виникає через вірус Molitorhominis, який за структурою схожий на збудник віспи. Він має неоднорідну структуру, має 4 штами. Вірус поширюється такими способами:

  1. Контактно-побутовим. Зараження відбувається через контакт шкіри з предметом, на якому є збудник: поверхнею, особистими речами, предметами гігієни. Також підхопити молюски можна через близький контакт.
  2. Статевим. Вірус передається через внутрішні рідини. При такому способі зараження новоутворення в основному з'являються в області статевих органів, внизу живота та промежинах.
   • Гематогенний. Заразитися контагіозним молюском можна при контакті з кров'ю хворої людини.

     Існує також ряд факторів ризику, за яких ймовірність заразитися контагіозним молюском зростає. Серед них:

     1. Відвідування громадських місць, таких як басейн, лазня, спортзал, косметологічні кабінети.

     2. Антисанітарні умови.

     3. Знижений імунітет.

     4. Постійний неконтрольований прийом ліків.

     5. Стреси, перевтома.

     6. Схильність до алергії.

     7. Безладні статеві зв'язки.

     8. Наявність захворювань запальної тканини.

     МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ КОНТАГІОЗНОГО МОЛЮСКУ

     Лікування контагіозного молюска спрямоване на боротьбу зі шкірними новоутвореннями та недопущення рецидивів. Якщо елементи невеликі, для їх видалення використовуються засоби місцевого застосування – імуномодулюючі та противірусні препарати. 

     Контагіозний молюсок лікується амбулаторно. Якщо новоутворення занадто велике або піддається медикаментозної терапії, показано видалення. Існують такі способи:

     • Вилущування – молюска видаляють тонким пінцетом;

     • Електрокоагуляція - припікання новоутворення електричним струмом;

     • Лазеротерапія – руйнація освіти з допомогою лазера;

     • Кріотерапія – вплив рідкого азоту.

     Щоб пацієнт не відчував жодних неприємних відчуттів, проводиться знеболювання (за потреби). Конкретний метод впливу підбирає лікар на основі діагностики.

     Профілактика та програми лікування контагіозного молюска у медичному центрі Оксфорд Медікал Волинь

     Контагіозний молюс - дуже заразне захворювання. Щоб уникнути його, важливо дотримуватися правил особистої гігієни. Потрібно робити все можливе для постійного зміцнення імунітету. Профілактика контагіозного молюска не допоможе повністю захиститись від нього, але зробить все можливе для мінімізації ризику.

     Якщо у вас виник контагіозний молюск, постарайтеся негайно звернутися до лікаря. Прийти на консультацію ви можете у медичний центр Оксфорд Медікал Волинь. Фахівці оглянуть вас та призначать необхідне лікування. Щоб записатися на прийом, телефонуйте за номером 068 22 000 або ж у формі нашого сайту.

     ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

     ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

     відгуки
     Олександр 14-01-2020 У клініці чисто, добре організований простір і продумані деталі для зручності клієнтів. Добре працює персонал на рецепції. . Лікар професійний, уважний до деталей, дуже послідовно і зрозуміло пояснила суть моєї проблеми і призначення лікування. Після відвідин не залишилося ніяких питань. При цьому лікар каже по суті, без зайвих слів. Дуже задоволений її роботою. Обов'язково прийду ще й буду рекомендувати друзям і знайомим.

     відділення: Дерматологія

     Залишити відгук
     Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

     Акції
     актуальна інформація

     Дякуємо!

     Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

     Залишити повідомлення для адміністрації клініки
     Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
     up

     Записатися на прийом

     Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом