Лікування демодекозу в Луцьку

Лікування демодекозуДемодекоз - це шкірне хронічне захворювання, яке викликається кліщем Demodex. У хвороби бувають ремісії і загострення, а найчастіше вона проявляє себе в теплу пору, в період з весни до осені.

Сам по собі збудник демодекозу зустрічається майже у всіх людей. На це не впливають ні стать, ні вік, ні навіть раса людини. Однак захворювання проявляє себе тільки в тому випадку, якщо імунітет сильно знижений і стан організму ослаблений. У цьому випадку продукти життєдіяльності кліща доставляють чимало незручностей.

Хвороба не дуже поширена - тільки 3-5 випадків шкірних захворювань зі ста припадають саме на неї. Однак важливо знати, що демодекоз може передаватися від людини іншій людині, а ще він зустрічається у диких і домашніх тварин.

Найчастіше кліщ вражає надбрівні дуги, повіки, лоб, підборіддя, носогубні складки, спину, груди, а також слуховий прохід зовні.

ПРИЧИНИ ДЕМОДЕКОЗУ

Ми вже сказали, що демодекоз у людини виникає через вплив кліща певного роду. Такі кліщі постійно живуть на шкірі, як правило, не завдаючи ніякої шкоди своєму носієві. Проблема починається, коли кількість кліщів значно зростає - після цього вони вже можуть стати паразитами, які доставляють чимало проблем.

Фактори, які сприяють розвитку негативного сценарію, можуть бути внутрішніми і зовнішніми. До внутрішніх причин, що викликають демодекоз шкіри, відносять:

  1. Сильне ослаблення імунітету з різних причин, а також виснаження організму. 
  2. Це може бути пов'язано з нестачею правильного харчування.
   • З перенесеними захворюваннями.
    • Вірусні та мікробні хвороби хронічного типу. (Це туберкульоз, гепатит, токсоплазмоз і багато іншого).
     • Гельмінтози - діяльність гельмінтів теж пригнічує імунітет, вони роблять його слабким.
      • Аутоімунні хвороби. Як відомо, захворювання такого виду сильно вдаряють станом організму. Багато з хвороб є смертельними, стають причиною ранньої смерті людини. Не дивно, що на тлі таких проблем з організмом може проявитися демодекоз на обличчі або на іншій частині тіла.
       • Онкологія - при багатьох видах раку організм втрачає свої сили і не здатний боротися навіть з інфекціями дуже простого виду.
        • Хвороби шлунково-кишкового тракту. Наприклад, дуже часто хвороба пов'язана з бактеріями Helicobacter pylori, які призводять до різних хвороб шлунка, кишечника. Чому бактерія пов'язана з демодекозом, поки зрозуміти не вдалося, але взаємозв'язок є вже очевидним.
         • Інші хвороби шкіри. Сюди віднесемо себорейний дерматит, розацеа, вугровий хвороба і т.д. Якщо бар'єрні властивості шкіри вже порушені, на ній є запалення і інші проблеми, кліщ діє на неї гірше; гормональні збої і перепади, пов'язані з хворобами.

          Факторів дуже багато, тому нерідко демодекоз шкіри розвивається на тлі їх поєднання. А ще в зоні ризику знаходяться жінки з тонкою шкірою.

          До зовнішніх факторів, які впливають на розвиток хвороби, відносять:

          • Вплив температури. Збудник демодекозу найкраще розвивається в теплих умовах.

          • Нездоровий спосіб життя. Це і шкідливі звички, і незбалансоване харчування, і вкрай високий рівень стресу, що властиво сучасній людині.

          • Використання неякісної, невідповідною косметики. Особливо це стосується тих, які продаються без сертифікатів і не перевіряються в рамках закону.

          • Погана екологія. Підвищений рівень забруднення сприяє тому, що захисні функції шкіри стають більш слабкими.

          Зовнішні чинники часто доповнюють внутрішні, але іноді (наприклад, при виборі неправильної косметики) можуть виступати в якості самостійних.

          СИМПТОМИ ДЕМОДЕКОЗУ

          Оскільки є демодекоз повік (очна форма) і хвороба шкіри, то для двох цих форм будуть різні види симптомів.

          Симптоми демодекозу на шкірі проявляються такими моментами:

          • вугрі: від вузликів і гнійників - до розацеа; відчуття свербежу, який доставляє сильний дискомфорт - найсильніше він проявляє себе в нічний і вечірній час; підвищена жирність шкіри;

          • червоні ділянки шкіри, які свідчать про підвищений тиск в судинах - це пов'язане із запаленням шкірних покривів; 

          • заростання крил носа, у запущених випадках вони збільшуються в розмірах, оскільки функціонує тканина замінюється на сполучну.

          Для очної форми захворювання характерні такі симптоми:

          • втома очей, що обумовлюється запаленням і тим, що пацієнт змушений постійно фокусувати зір, напружуватися; 

          • випадання вій, що пояснюється ураженням волосяних фолікул;

          • злипання вій;

          • запалення повік. У багатьох випадках це сильно ускладнює життя пацієнта, знижує рівень комфорту.

          Оскільки деякі з цих ознак можуть говорити і про інші захворювання, демодекоз у людини вимагає додаткових методів дослідженнядля постановки точного діагнозу.

          ДІАГНОСТИКА ДЕМОДЕКОЗУ

          Для визначення захворювання пацієнтові потрібно візуальний огляд. Потім лікар опитує хворого і призначає лабораторне дослідження. Матеріали, які забирають для дослідження (зіскрібки), досліджують методом мікроскопії - але на цьому діагностика демодекозу не закінчується. Буває так, що результат негативний - після цього його призначають повторно. Пов'язано це з тим, що кліщі особливо активні ввечері і вночі, а сам аналіз беруть зазвичай вранці, що може знизити точність результатів. Крім того, на них можуть вплинути певні косметичні засоби - шкіру перед дослідженням не слід обробляти.

          Матеріал забирається не тільки методом зіскрібка. Для дослідження очної форми у пацієнта беруть кілька війок, а ще існує дослідження за допомогою спеціальної клейкої стрічки, яку наклеюють на ніч, а вранці перевіряють.

          У вас з'явилися симптоми демодекозу?

          Точно діагностувати захворювання може тільки лікар. Не відкладайте консультацію до лікаря на потім - зателефонуйте (068) 22 000 22 та запишіться до лікаря прямо зараз

          ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

          ( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

          відгуки
          Олександр 14-01-2020 У клініці чисто, добре організований простір і продумані деталі для зручності клієнтів. Добре працює персонал на рецепції. . Лікар професійний, уважний до деталей, дуже послідовно і зрозуміло пояснила суть моєї проблеми і призначення лікування. Після відвідин не залишилося ніяких питань. При цьому лікар каже по суті, без зайвих слів. Дуже задоволений її роботою. Обов'язково прийду ще й буду рекомендувати друзям і знайомим.

          відділення: Дерматологія

          Залишити відгук
          Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

          Акції
          актуальна інформація

          Дякуємо!

          Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

          Залишити повідомлення для адміністрації клініки
          Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
          up

          Записатися на прийом

          Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом