Заключення декларації із сімейним лікарем в «Oxford Medical» - зручно та вигідно!
Демодекоз - це шкірне хронічне захворювання, яке викликається кліщем Demodex. У хвороби бувають ремісії і загострення, а найчастіше вона проявляє себе в теплу пору, в період з весни до осені.
Сам по собі збудник демодекозу зустрічається майже у всіх людей. На це не впливають ні стать, ні вік, ні навіть раса людини. Однак захворювання проявляє себе тільки в тому випадку, якщо імунітет сильно знижений і стан організму ослаблений. У цьому випадку продукти життєдіяльності кліща доставляють чимало незручностей.
Хвороба не дуже поширена - тільки 3-5 випадків шкірних захворювань зі ста припадають саме на неї. Однак важливо знати, що демодекоз може передаватися від людини іншій людині, а ще він зустрічається у диких і домашніх тварин.
Найчастіше кліщ вражає надбрівні дуги, повіки, лоб, підборіддя, носогубні складки, спину, груди, а також слуховий прохід зовні.
Ми вже сказали, що демодекоз у людини виникає через вплив кліща певного роду. Такі кліщі постійно живуть на шкірі, як правило, не завдаючи ніякої шкоди своєму носієві. Проблема починається, коли кількість кліщів значно зростає - після цього вони вже можуть стати паразитами, які доставляють чимало проблем.
Фактори, які сприяють розвитку негативного сценарію, можуть бути внутрішніми і зовнішніми. До внутрішніх причин, що викликають демодекоз шкіри, відносять:
Факторів дуже багато, тому нерідко демодекоз шкіри розвивається на тлі їх поєднання. А ще в зоні ризику знаходяться жінки з тонкою шкірою.
До зовнішніх факторів, які впливають на розвиток хвороби, відносять:
Вплив температури. Збудник демодекозу найкраще розвивається в теплих умовах.
Нездоровий спосіб життя. Це і шкідливі звички, і незбалансоване харчування, і вкрай високий рівень стресу, що властиво сучасній людині.
Використання неякісної, невідповідною косметики. Особливо це стосується тих, які продаються без сертифікатів і не перевіряються в рамках закону.
Погана екологія. Підвищений рівень забруднення сприяє тому, що захисні функції шкіри стають більш слабкими.
Зовнішні чинники часто доповнюють внутрішні, але іноді (наприклад, при виборі неправильної косметики) можуть виступати в якості самостійних.
Оскільки є демодекоз повік (очна форма) і хвороба шкіри, то для двох цих форм будуть різні види симптомів.
Симптоми демодекозу на шкірі проявляються такими моментами:
вугрі: від вузликів і гнійників - до розацеа; відчуття свербежу, який доставляє сильний дискомфорт - найсильніше він проявляє себе в нічний і вечірній час; підвищена жирність шкіри;
червоні ділянки шкіри, які свідчать про підвищений тиск в судинах - це пов'язане із запаленням шкірних покривів;
заростання крил носа, у запущених випадках вони збільшуються в розмірах, оскільки функціонує тканина замінюється на сполучну.
Для очної форми захворювання характерні такі симптоми:
втома очей, що обумовлюється запаленням і тим, що пацієнт змушений постійно фокусувати зір, напружуватися;
випадання вій, що пояснюється ураженням волосяних фолікул;
злипання вій;
запалення повік. У багатьох випадках це сильно ускладнює життя пацієнта, знижує рівень комфорту.
Оскільки деякі з цих ознак можуть говорити і про інші захворювання, демодекоз у людини вимагає додаткових методів дослідженнядля постановки точного діагнозу.
Для визначення захворювання пацієнтові потрібно візуальний огляд. Потім лікар опитує хворого і призначає лабораторне дослідження. Матеріали, які забирають для дослідження (зіскрібки), досліджують методом мікроскопії - але на цьому діагностика демодекозу не закінчується. Буває так, що результат негативний - після цього його призначають повторно. Пов'язано це з тим, що кліщі особливо активні ввечері і вночі, а сам аналіз беруть зазвичай вранці, що може знизити точність результатів. Крім того, на них можуть вплинути певні косметичні засоби - шкіру перед дослідженням не слід обробляти.
Матеріал забирається не тільки методом зіскрібка. Для дослідження очної форми у пацієнта беруть кілька війок, а ще існує дослідження за допомогою спеціальної клейкої стрічки, яку наклеюють на ніч, а вранці перевіряють.
У вас з'явилися симптоми демодекозу?
Точно діагностувати захворювання може тільки лікар. Не відкладайте консультацію до лікаря на потім - зателефонуйте (068) 22 000 22 та запишіться до лікаря прямо зараз
відділення: Дерматологія
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом