CHECK-UP Жіноче Здоров'я
Наявність кондилом на папілом на статевих геніталіях у жінок має не тільки естетичну проблему, але й несе серйозну небезпеку і може бути пусковим фактором у виникненні інших гінекологічних захворювань. Оскільки, найбільш частою причиною появи кондилом та папілом на жіночих геніталіях є вірус папіломи людини. Потрібно пам’ятати, що серед причин смертності у жінок одне з перших місць займає рак шийки матки, який викликається тим самим вірусом папіломи людини.
Вірус папіломи людини є одним з найпоширеніших вірусів, який циркулює у природі. Вірусу папіломи людини є кілька видів і всі вони клінічно по-різному проявляються в організмі жінок. Одним з проявів циркулювання цього вірусу в організмі жінки є поява папілом та кондилом на геніталіях.
Існує кілька шляхів зараження вірусом папіломи людини. Найбільш часті шляхи поширення інфекції:
статевий;
вертикальний (при проходженні плоду по статевих шляхах інфікованої жінки);
самозараження (перенесення інфекції з однієї ділянки свого тіла в іншу, при голінні, епіляції);
контактно – побутовий (при відвідуванні саун, басейнів і тд.);
контактний (через рани та садна).
Генітальні кондиломи (папіломи) – це доброякісні утворення, переважно вірусного походження, які можуть локалізуватися як на зовнішніх так і на внутрішніх статевих органах. Найбільш часто локалізуються на: статевих губах, вульві, промежині, шийці матки, перианальній ділянці. Кондиломи (папіломи) часто не мають типової симптоматики і їх виявляють випадково при профілактичному огляді. Але є відсоток жінок, яким наявність цих новоутворень приносить незручності у статеве життя, а також під час процедур особистої гігієни. Ні в якому разі при самостійному їх виявлені не можна самостійно їх видаляти чи рухати, якщо ви виявили у себе кондиломи, запишіться на прийом до гінеколога, адже будь-яка травматизація цього утворення, це ризик його інфікування.
На первинному прийомі у лікаря-гінеколога, пацієнт детально розповідає свої скарги та анамнез, також важливо уточнити лікарю свій спадковий анамнез (чи мама, чи бабуся хворіли жіночими хворобами). Далі лікар приступає до гінекологічного огляду пацієнтки на кріслі. Обов’язково при огляді бере мазок на цитологію та мікрофлору. Додатково пацієнту можуть призначатися інші методи обстеження, такі як: імуноферментний аналіз для виявлення антитіл до вірусу папіломи людини, загальний аналіз крові та сечі, а також УЗД органів малого тазу, а також інші (визначає лікар індивідуально).
На наступному прийомі, коли зроблено всі необхідні обстеження, лікар може провести малоінвазивне видалення папілом на кондилом у пацієнтки. Перед процедуру місце видалення лікар може знеболити місцевим анестетиком. Найбільш часто використовуємо радіохвильовий метод при видалення кондилом та папілом. Чому варто віддати перевагу саме цьому видаленні новоутворень:
малоінвазивінсть;
процедура проводиться в амбулаторних умовах;
швидке відновлення;
безболісність;
відсутність опіків та подразнень.
Не зволікайте! Проходьте щорічні профілактичні огляди у гінеколога. Адже, такі незначні знахідки, як кондиломи та папіломи можуть свідчити про серйозні проблеми у вашому організмі. Для детальної консультації та запису телефонуйте (0332) 701 722, (068)2200022.
відділення: Гінекологія
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом