Лікування ерозії шийки матки

Ектопія (ерозія, псевдоерозія) шийки матки - це порушення цілісності, виразка або дефект слизової оболонки вагінальної частини шийки матки, якийможе виникнути у жінки будь-якого віку і вимагає ретельного обстеження і обов'язкового своєчасного лікування, так як ерозія шийки матки може бути початком предракового або ракового стану епітелію. Особливу настороженість викликають пацієнтки з наявністю вірусу папіломи людини (ВПЛ) високого онкогенного ризику (16, 18, 31, 33 типу), вірусу герпесу, в цьому випадку ризик виникнення раку шийки матки збільшується в кілька разів.

При огляді в дзеркалах ерозія виглядає як ділянка червоного кольору, розташований навколо зовнішнього зіву, різного розміру від 2 мм до 2 см. Псевдоерозія здатна існувати місяці і роки.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ

Основними причинами розвитку ерозії шийки матки є:

 • ранній початок статевого життя;
 • часта зміна статевих партнерів;
 • статеві інфекції;
 • запальні процеси жіночої статевої сфери (ВПЛ, вірус герпесу, хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, гонорея, дисбактеріоз піхви і т.д.);
 • травматизація (аборти, механічні пошкодження, оперативні втручання, пологи і т.д.);
 • гормональні та імунні порушення (порушення гормонального фону - дисфункція яєчників, ендокринні захворювання, ослаблений імунітет);
 • фізіологічна або «вроджена» ерозія, яка з'являється  у дівчат до 25 років, має тенденцію до самостійного загоєнню.

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

У переважній більшості випадків, дане захворювання рідко себе проявляє клінічно і найчастіше подібний діагноз є знахідкою при візиті до гінеколога.

Але буває так, що самі пацієнтки звертаються до гінеколога зі скаргами на кров'янисті виділення, не пов'язані з менструацією, особливо після статевого акту. 

Жінок можуть турбувати такі симптоми, як болі під час статевої близькості і виділення слизисто-гнійного характеру. Останнє пов'язано з тим, що до цього захворювання приєднується інші запальні процеси, що значно погіршує перебіг хвороби.

ДІАГНОСТИКА ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ

При першому зверненні до лікаря після візуального огляду, гінеколог може встановити діагноз «Ерозія шийки матки». Однак, очного огляду не завжди достатньо, тому рекомендовано виконати ряд діагностичних заходів:

 1. Огляд в дзеркалах на гінекологічному кріслі.
 2. Обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом (ПЛР аналізи на хламідії, міко-та уреаплазми, гарднерели, трихомонаду, віруси папіломи людини, герпес).
 3. Цитологічне дослідження матеріалу з шийки матки – онкоцитологію.
 4. Кольпоскопія - припускає проведення огляду шийки матки за допомогою оптичного приладу, що дозволяє в кілька разів збільшувати зображення. Дана процедура абсолютно безболісна для пацієнтки.
 5. Біопсія шийки матки - проводиться забір невеликого шматочка тканини шийки матки, детальне дослідження якого дозволяє встановити остаточний діагноз.
 6. Такий комплекс діагностичних маніпуляцій дає можливість лікарю встановити точний діагноз і розробити необхідну тактику лікування пацієнтки.

Методи ЛІКУВАННЯ ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ

Як же лікувати ерозію шийки матки? Необхідно відразу зазначити, що підхід до лікування має бути індивідуальним і комплексним. Метод лікування залежить від величини і структури ураження, тяжкості перебігу захворювання, наявності супутніх захворювань.

Протизапальні засоби, гормональні препарати, при необхідності призначаються антибактеріальні та противірусні лікарські засоби, препарати місцевої дії. У комплекс лікувальних заходів так само входять препарати, спрямовані на підвищення імунітету і загальнозміцнюючі.

Видалення ерозії шийки матки проводиться декількома методами, а саме: лазерне лікування, кріодеструкція та радіохвильова коагуляція.

Радівольова коагуляція (хірургія) -  (найбільш ефективна хірургічна техніка, яка використовує радіохвилі). Це останнє досягнення в області хірургічного лікування ерозії. Обробка проводиться за допомогою приладу «Сургітрон». Обробка ерозії проводиться без тиску на тканину, зводячи до мінімуму її пошкодження. Крім цього, повністю виключається електроопік, техніка радіохірургії нетравматична.

ПРОФІЛАКТИКА ЕРОЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ

Необхідно хоча б раз на півроку проводити профілактичні огляди у лікаря-гінеколога, з обов'язковим цитологічним дослідженням мазка з шийки матки, що дозволяє виявити патологію шийки матки в початковій стадії, коли процес лікування вимагає мінімальних витрат сил і часу.

Для запису до лікаря телефонуйте за номером телефону (068) 22 000 22 або залиште ваш номер у формі нашого сайту і ми вам перетелефонуємо.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.55, голосів: 33 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістивідгуки
Оксана 14-01-2020 Мені подобається цей центр, дуже хороший гінеколог Іонін, рекомендую.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом