*
показати повний текстПапіломавірусна інфекція одна з найбільш частих інфекцій, яка зустрічається у світі. За статистикою до 80% людей всієї планети будуть заражені цим вірусом у віці до 45 років. Існує близько двохсот видів вірусу. Більшість видів вірусу папіломи людини не викликають захворювання, і зникають самостійно на фоні роботи імунної системи, після року циркулювання в організмі людини. Проте, є і види вірусу папіломи людини високоонкогенні, які можуть викликати передракові та ракові захворювання. Для жінок небезпечними вважаються ВПЛ 16-го та 18-го типу, які здебільшого викликають дисплазію, а в подальшому і рак шийки матки. Близько 70% всіх випадків викликають віруси саме цих типів. Тому, вчасна діагностика та лікування цієї інфекції, може вберегти вас від поганих наслідків.
Вірус папіломи людини передається від людини до людини при статевому контакті та при тісному тілесному контакті. Цим вірусом неможливо заразитися при використовуванні предметів побуту інфікованої людини, тільки шляхом прямого контакту з інфікованим.
Фактори, які сприяють інфікуванню та виникнення захворювання:
ранній початок статевого життя;
велика кількість статевих партнерів;
зниження опірності організму на фоні інших захворювань;
імунодефіцитні стани;
Потрібно пам’ятати, у здорових людей, які не мають супутніх патологій, у 90% випадків інфікування, інфекція пройде сама, не викликатиме захворювання і не буде потребувати лікування. Сама людина може навіть не знати про наявність інфекції в організмі.
У більшості випадків, інфекція проходить безсимптомно. Коли вже виникає захворювання, у пацієнта можуть виникати скарги, в залежності від місця ураження вірусом. Для жінок ВПЛ, зазвичай, знаходять випадково. Після гінекологічного огляду, після виявлених змін на шийці матки.
Найчастішими симптомами є:
патологічні виділення зі статевих органів (слизові, кров’янисті);
біль в ділянці геніталій;
наявність патологічних утворень в ділянці статевих органів (кондилом, папілом).
Як ми вже говорили вище, інфікування може проходити безсимптомно. Тому, відсутність симптомів не означає відсутність захворювання. Важливо для кожної жінки щорічно проходити профілактичні огляди у гінеколога. Лише після гінекологічного огляду, кольпоскопії та проведення ПАП – тесту ви можете бути впевнені у відсутності інфекції. Якщо ж виявляють зміни при цих обстеженнях і лікар запідозрив папіломавірусну інфекцію, пацыэнта направляють на додаткові обстеження для підтвердження або спростування інфекції.
У наш час не існує противірусних препаратів, які діють на папілома вірусну інфекцію. Лікування відбувається симптоматично та патогенетично, в залежності від місця ураження вірусу. Чому при лікуванні ВПЛ варто обирати Оксфорд Медікал Луцьк?
високий професіоналізм та досвідченість лікарів;
новітні, сучасні та доказові методи лікування;
наявність сучасного медичного інструментарію та апаратури;
індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
наявність денного стаціонару.
Ми завжди за профілактику, ніж лікування! На сьогодні, можна вдало проводити профілактику даної інфекції. Основними методами профілактики є:
вакцинація проти ВПЛ;
використання захисту при статевому контакті;
зниження кількості статевих партнерів.
У 2008 році, вперше було відкрито вакцину проти вірусу папіломи людини, і з того часу можна сказати, що рак шийки матки можна попередити та не допустити, вчасно зробивши вакцинацію. Після проведення вакцинації в організмі людини формується велика кількість антитіл, які пізніше готові зустріти ВПЛ та знищити його, тим самим не допустивши захворювання. Щоб вакцинація пройшла найбільш успішно, варто її проводити до початку статевого життя. Вакцину можна зробити з 9 – ти до 25 – ти років (є вакцини, якими можна вакцинуватися до 45 – ти років). До 15 – ти років проводять вакцинацію двома дозами вакцини за схемою: перша доза і наступна через 6-12 місяців після першої. Після 15 – ти років, рекомендують проводити вакцинацію за трьохдозовою схемою: перша доза, друга через 1-2 місяці після першої, і третя доза через 6 місяців після другої.
Не займайтесь самолікуванням! Проходьте щорічні профілактичні огляди у гінеколога Оксфорд Медікал, вакцинуйтесь проти ВПЛ і будьте завжди впевнені в безпеці свого здоров'я! А гінекологи нашого медичного центру у цьому завжди готові допомогти! Для запису та інформації телефонуйте: (0332) 701 722, (068)2200022.
відділення: Гінекологія
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом