CHECK-UP Жіноче Здоров'я
Вірус папіломи людини може поширюватися і контактно-побутовим способом (через посуд, рушники тощо). Це загальна групова назва близько 170 штамів вірусів. Для жінок він особливо небезпечний: багаторічні дослідження довели, що ВПЛ має високі канцерогенні властивості і є головною причиною розвитку раку шийки матки. Згідно зі статистикою, понад 80% жінок віком до 50 років вже мають той чи інший тип папіломавірусу.
Станом на сьогодні досліджено понад 600 видів цього захворювання. Більшість з них не мають чітко виражених симптомів, проте найбільш розповсюдженим їх проявом є бородавки, кондиломи, папіломи та інші новоутвори шкіри. Найчастіше висипання з’являються в ділянці статевих органів та анального отвору. Папіломавірус широко розповсюджений на всіх континентах, і з року в рік темпи його поширення збільшуються. На сьогодні найнадійнішим способом убезпечитись від вірусу папіломи людини є вакцинація.
Сучасна вакцинація є не лише способом уникнути зараження ВПЛ, а й ефективною профілактикою дисплазії та раку шийки матки у жінок. Найпоширенішим є щеплення проти 16-го та 18-го типів, що мають сильний канцерогенний вплив. Вакцинації підлягають як дівчата віком від 11 років, які ще не мали статевого досвіду, так і дорослі жінки, що поки не інфіковані вірусом.
Щеплення проводиться тільки після обстеження у гінеколога і проходить у 3 етапи:
Такий метод забезпечує людині специфічний імунітет до вірусу папіломи людини протягом 8 років. Радикального методу лікування папіломавірусу не існує. Проте інфікована людина може підняти рівень свого імунітету, чим зменшить прояви хвороби. Інкубаційний період ПВЛ триває від 1 місяця до кількох років. Активації симптомів вірусу і виходу його з прихованого пасивного стану сприяє зниження імунітету, наявність бактеріальних та грибкових статевих захворювань, стресові стани, шкідливі звички, постійна зміна статевих партнерів.
Найефективнішим способом профілактики залишається вакцинація.
Дзвоніть (0332) 701 722
відділення: Гінекологія
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом