Ректороманоскопія (RRS) в Луцьку

Ректороманоскопія (RRS) - спосіб діагностики, при якому виконується візуальний огляд слизової оболонки кишківника. Обстеження здійснюється за допомогою ректороманоскопа - приладу у вигляді трубки з освітлювачем і нагнічувачем повітря.

Ендоскопічне обстеження показано для діагностики захворювань кишківника і своєчасного їх лікування. 

ПОКАЗАННЯ

До процедури ректороманоскопії потрібно звертатися у наступних випадках:

  • при підозрі на онкологічне захворювання;
  • при кровотечах, виділеннях слизу або гною з кишечника;
  • при порушенні стільця;
  • при хронічних запаленнях прямої кишки, геморої і інших патологіях;
  • при підозрі на розвиток пухлини передміхурової залози (у чоловіків) або пухлини органів малого таза (у жінок);
  • перед подальшими процедурами обстеження кишківника (іригоскопією, колоноскопією).

Ректороманоскопія дозволяє виконати огляд слизової оболонки кишківника на відстані 15-30 см від ануса, діагностувати патології, зробити забір тканини і виконати нескладні операції. Апаратне дослідження також може виступати в якості підготовчої процедури перед іншими медичними маніпуляціями.

ПРОТИПОКАЗИ

Ендоскопічне обстеження - абсолютно безпечний метод діагностики. Однак існують деякі протипоказання. Якщо у Вас діагностовано гострі запальні процеси в області заднього проходу, краще зробити РРС після стабілізації стану. При гострому парапроктиті, глибоких тріщинах, гострому геморої з тромбозом вузлів не варто вдаватися до ендоскопічних обстеження прямої кишки.

Прямим протипоказанням до процедури є важкий стан пацієнта (виражена серцево-судинна недостатність, порушення мозкового кровообігу, важка ступінь дихальної недостатності). Тобто випадки, коли ризик нанесення шкоди здоров'ю перевершує доцільність проведення апаратного огляду.

ПІДГОТОВКА ДО РЕКТОРОМАНОСКОПІЇ

Перед проведенням процедури необхідно виконати очистку кишечника. Також рекомендується за 24-48 годин до обстеження дотримуватися дієти (не вживати фрукти, овочі і важку їжу). Часто процедуру проводять тільки натщесерце. Для попереднього очищення кишківника виконуються клізми (ввечері напередодні і вранці в день обстеження) або мікроклізми з проносним ефектом (за 30-40 хв. до процедури). Також можуть застосовуватися проносні медикаменти.

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ РЕКТОРОМАНОСКОПІЇ

При проведенні маніпуляції пацієнт Займає колінно-ліктьову позу або лягає на лівий бік. Тубус рясно змащується вазеліном і вводиться в пряму кишку на глибину 4-5 см. Для розправлення складок слизової в ректороманоскоп нагнітається повітря. При грамотній і уважній поведінці лікаря вдається зробити RRS абсолютно безболісно і нетравматичному для пацієнта.

НОВІЩО ПРОВОДИТИ РЕКТОРОМАНОСКОПІЮ

Дослідження проводиться з профілактичною, діагностичною та лікувальною метою. Щоб вчасно виявити пухлину, поліпи або інші утвори, не допустить їх розвитку. Людям старше 40 років рекомендується 1 раз на рік проходить обстеження.

Якщо пацієнта чекає рентгенологічна томографія товстої кишки, також попередньо рекомендується зробити RRS. Багато незначних, але серйозних змін в кишківнику діагностуються виключно ендоскопічно.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Волинь» процедуру ректороманоскопії проводить лікар проктолог вищої категорії з довготривалим досвідом роботи. 

Для запису телефонуйте за номером телефону (068) 22 000 22 або ж у формі нашого сайту. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістивідгуки
Эдуард Владимирович 08-11-2021 Пришлось и мне посетить клинику 'Oxford..впечатления самые наилучшие..доктор Антощук Р.Я. просто волшебник и профессионал своего дела..наилучшие рекомендации и огромное Вам спасибо уважаемый доктор,вот такими людьми как Вы и должна гордится Украина!

відділення: Проктологія

Эдуард 26-10-2021 Впечатления от посещения поликлиники просто невозможно описать словами,как в 'кино..пришел..встречает приятный доктор с улыбкой на лице (кандидат мед. наук!) внимательно,с пониманием отнесётся к моей проблеме,процедура абсолютно безболезненная,хотя форма болезни довольно запущенная..Перед этим я посетил гор.поликлиннику тут и сравнивать нечего,как небо и земля..Доктор Антощук Р.Я. и впрямь врач замечательный..именно тот случай,когда можно сказать - 'золотые руки!Наилучшие рекомендации и низкий Вам доктор поклон,за Ваше мастерство и умение!

відділення: Проктологія

Тетяна 14-01-2020 Дуже сподобалась клініка. Сучасне облоднання, все чисто та охайно, приємний, кваліфіковнний та вічливий персонал. Зверталась з проблемою, яку нажаль, у державній поліклініці не допомогли вирішити. Велике дякую за вашу працю.

відділення: Проктологія

Катерина 01-01-1970 Роман Ярославович Антощук — прекрасний лікар. Лікування у проктолога пройшло швидко і навіть дешевше, аніж в державній лікарні. Рекомендую

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом