Заключення декларації із сімейним лікарем в «Oxford Medical» - зручно та вигідно!
Офтальмологічне відділення МЦ «Оксфорд Медікал Волинь» надасть допомогу при потраплянні стороннього тіла в око. Високий професіоналізм наших лікарів дозволить вам швидко позбутися чужорідного тіла ока на високому професійному рівні.
1.За локалізацією:
травми додатків ока;
травми очного яблука.
2. За характером травми:
механічні;
термічні;
хімічні;
променевою енергією;
токсичні;
вібраційні.
3. За важкістю ушкодження:
легкі – ушкодження, що не загрожують втратою функцій ока;
середньої важкості – загрожують зниженням функції зору;
важкі – ушкодження, що загрожують втратою функцій зору;
особливо важкі – загрожують втратою ока.
Найбільш частими причинами травм ока є побутові предмети, необережність поводження з робочими інструментами, попадання чужорідних тіл, удари тупими предметами (сніжка, кулак, палиця, камінь).
Травма ока поділяється на проникаючу та непроникаючу (контузія) травму.
Проникаюча травма ока – зазвичай виникає при наштовхуванні чи потраплянні в око гострих невеликих предметів (дріт, гілка, кусочок металу тощо).
Основними симптомами проникаючої травми є:
болючість, дискомфорт, відчуття чужорідного предмету в оці чи під повікою;
почервоніння ока;
сльозотеча;
світлобоязнь;
зниження зору;
крововилив під кон’юнктиву в ділянці ураження.
Тупі травми ока відрізняють від проникаючих поранень в більшості випадків тим, що цілісність зовнішніх покривів та ока не порушується. При цьому страждають навколишні тканини, які знаходяться глибше внаслідок контузійної дії удару.
Клінічна симптоматика тупих травм ока:
гематома навколо ока;
біль у оці;
набряк та гематома повік;
енофтальм або екзофтальм;
погіршення зору;
погіршення рухомості ока;
Перше правило, яке потрібно пам’ятати при потраплянні чужорідного тіла в око – вам якнайшвидше потрібно звернутися до кваліфікованого спеціаліста. Це не тільки допоможе швидше позбутися чужорідного тіла, але й в багатьох випадках допоможе зберегти зір. Також, потрібно пам’ятати про першу медичну допомогу, яку потрібно надавати, якщо все ж трапилася травма:
не пробувати самостійно видаляти стороннє тіло, ви можете ускладнити ситуацію бактеріальним процесом, або після неправильного видалення може утворитися рубець, внаслідок якого може бути погіршення зору;
старатися менше моргати повіками;
при наявності дезінфікуючих очних капель закапати око декілька разів і якнайшвидше прийти на прийом до лікаря – офтальмолога;
Головною метою лікаря при видаленні сторонніх тіл ока є не тільки видалити чужорідне тіла, але й те, щоб зберегти зір на такому ж рівні, який був до травми. Довготривале перебування чужорідного тіла в оці, особливо на рогівці може призвести до таких ускладнень, як травматичних кератит та гнійна виразка рогівки, тому з візитом до лікаря не відтягуйте. На прийомі лікар детально розпитає Вас як саме трапилася травма, яку допомогу Вам надавали, чи є больові відчуття, визначить ступінь важкості травми. Важкі травми ока (проникаючі поранення) потребують серйозного хірургічного та медикаментозного лікування. При наявності поверхневого стороннього тіла, лікар приступить до його видалення під щілинною лампою, в стерильних умовах, з місцевою анестезією. Лікар – офтальмолог нашого медичного центру швидко, без шкоди для вашого зору справиться з цією проблемою.
Для запису до лікаря – офтальмолога телефонуйте (068)2200022, або (0332) 701 722.
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом