Заключення декларації із сімейним лікарем в «Oxford Medical» - зручно та вигідно!
Катаракта – це часткове або повне помутніння основної речовини або капсули кришталика, яке призводить до зниження гостроти зору, навіть до повної його втрати, при несвоєчасному лікуванні. Це основна та найбільш поширена причина сліпоти у світі.
Однією з найпоширеніших причин виникнення катаракти є вік. За статистикою приблизно у кожного другого жителя нашої планети, який досяг віку 65 років зустрічається дане захворювання. Також до факторів ризику виникнення катаракти відносять:
генетичну схильність;
травми ока;
цукровий діабет;
алкоголізм та куріння;
оперативні втручання на оці;
часті захворювання очей;
вживання стероїдних препаратів;
постійне перебування у приміщеннях з ультрафіолетовим випромінюванням;
гіпертонічну хворобу;
гіповітаміноз А та Е.
1. За етіологією:
вроджена;
вікова;
ускладнена;
вторинна;
травматична.
2. По ступеню зрілості:
початкова;
незріла;
зріла;
перезріла.
3. Ускладнена катаракта:
діабетична;
міотична;
галактоземічна;
міотонічна;
увеальна;
дерматогенна.
При початковій катаракті помутніння кришталика відбувається по периферії, поза оптичною зоною. На такій стадії зазвичай пацієнти ніяких скарг не пред’являють.
При незрілій катаракті помутніння поступово пересувається з периферії в центральну зону, що призводить до зниження гостроти зору.
При зрілій катаракті відбувається повне помутніння речовини кришталика і зниження гостроти зору до рівня світловідчуття.
Перезріла катаракта - подальше прогресування катаракти супроводжується розпадом кришталикових волокон. Кіркова речовина кришталика розріджується і тому, капсула кришталика стає складчастою. Кора набуває однотонний (гомогенний) молочно – білий колір.
При розвитку катаракти можуть виникати такі симптоми (можуть відрізнятися, в залежності від стадії захворювання):
двоїння зображення;
мерехтіння «мушок» перед очима;
погіршення зору в сутінки, або при поганому освітленні;
помутніння зображення зблизька або вдаль;
погіршення або втрата контрастної та кольорової чутливості;
спалахи та відблиски в очах.
У зв’язку з розвитком сучасних методів обстеження ока, а також високому професіоналізму наших лікарів і вчасному зверненні пацієнтів, діагностика катаракти не викликає ускладнень. При першому зверненні до лікаря – офтальмолога, лікар заповнює первинну, медичну документацію, вивчає детально скарги, збирає анамнез захворювання та життя. Детально розпитує про спадковість та супутні захворювання. Далі приступає до стандартних методів офтальмологічного обстеження: визначає гостроту зору (візометрія), досліджує поля зору (периметрія), вимірює внутрішньо очний тиск (тонометрія), оглядає очне дно (офтальмоскопія), досліджує передній відрізок ока (біомікроскопія). Після діагностування та постановки діагнозу катаракти лікар визначає методи лікування. На сьогоднішній день найбільш ефективним методом лікування катаракти є хірургічний метод.
У зв’язку з досить частим поширенням захворювання серед людей похилого віку, варто дотримуватись таких правил у віці після 50 – ти років:
щорічно проходити профілактичні огляди в офтальмолога;
різноманітне, здорове харчування, з підвищеним вмістом продуктів, що містять вітаміни А та Е;
щоденні прогулянки на свіжому повітрі;
використання сонцезахисних окулярів;
вчасне та правильне лікування супутніх захворювань (гіпертонії, цукрового діабету, ожиріння).
Більше інформації, а також повне обстеження органу зору ви можете отримати записавшись на консультацію в МЦ «Оксфорд Медікал Волинь» до лікаря – офтальмолога. Запис та детальна інформація за номером (068)2200022, або (0332) 701 722.
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом