Лікування халязіона в Луцьку

Халязіон – це повільно розвиваюче, хронічне, проліферативне запалення краю повіки навкруг мейбомієвої залози. Мейбомієві залози знаходяться всередині повіки, відразу за віями. Їх кількість становить близько 50-70 в кожній повіці. Ці залози допомагають зберегти вологість ока, попереджують випаровування водянистого слою (сльози) з їх поверхні. Також продукують жировий секрет, полегшують ковзання повік по рогівці при миготінні, беруть участь в утворенні ліпідного шару слізної плівки. Якщо просвіт залози закупорюється, вміст залози не може вийти на зовні і накопичується всередині самої залози, яка починає поступово збільшуватися в розмірі. Поступово навколо неї починає утворюватися капсула. 

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ХАЛЯЗІОНА

    Закупорка мейбомієвої залози - найбільш часта причина, як у дитячому так і в дорослому віці. Патогенез в такому випадку такий – секрет, який утворюється в залозі, не може вийти на зовні, накопичується там, починається запальний процес, і як наслідок формується вузликове утворення на повіці.

      Недотримання правил гігієни - також одна з поширених причин виникнення халязіона. Часто виникає в людей, які не дотримуються правил гігієни вранці та ввечері, часто труть очі брудними руками, неправильно користуються контактними лінзами.

        Перехід ячменю у халязіон - дуже часто халязіон утворюється на місці ячменю, особливо тоді, коли не проводилось його етіологічне лікування, часто після ремісії виникає загострення вже у вигляді халязіона.

          Підвищене функціонування сальних залоз - сюди відносять вроджені особливості шкіри та сальних залоз, а також захворювання, які супроводжуються надмірним виділенням сальних залоз.

            Часто виникає на фоні запальних захворювань краю повіки (блефарит).

              Може бути наслідком мейбоміїту (запалення мейбомієвої залози).

                Внаслідок хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту (дискінезія жовчовивідних шляхів, хронічні гастрити, коліти).

                СИМПТОМИ ХАЛЯЗІОНА 

                Клінічні симптоми халязіону зазвичай розвиваються повільно, близько двох тижнів. Проте, бувають випадки, коли за лічені години відбувається формування даного утворення. Найбільш поширеними та типовими симптомами є:

                • набряк повіки;

                • ущільнення, яке формується на нижній або верхній повіці, спочатку у розмірі 5-6 мм, поступово збільшується у розмірі;

                • шкіра над  утворенням припіднята, не болюча (може бути болюча при приєднанні бактеріальної інфекції);

                • гіперемія (почервоніння) зі сторони кон'юктиви;

                • підвищена чутливість до світла;

                • сльозотеча і тяжкість повік;

                • порушення зору при затяжному перебігу.

                ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХАЛЯЗІОНА

                Насправді, діагностика халязіона не викликає труднощів у кваліфікованого лікаря – офтальмолога. Вже при першому зверненні до лікаря, він може призначити лікування, а при вчасному зверненні ви зможете швидко забути про  рецидивуючий перебіг. На початку прийому лікар заповнює медичну документацію, вивчає супутні захворювання, скарги пацієнта, а також розпитує детально, чи утворення виникло вперше, чи вже турбувало пацієнта. Дуже важливо вчасно звертатися до лікаря, тому що при цьому захворюванні важливо провести диференційну діагностику з пухлинними захворюваннями повік, а також ячменем. Після детального опитування, лікар приступає до фізикального обстеження – оглядає симетричність очей, чи є зміни шкіри, проводить пальпаторне обстеження утворення, перевіряє гостроту зору. Після постановки діагнозу лікар призначає лікування. Лікування халязіону може бути медикаментозним, хірургічним або лазерним. Все залежить від стадії захворювання, від рецидивів хвороби та від можливостей пацієнта.

                Для того, щоб не було повторних захворювань, а також швидке одужання необхідно вже при перших симптомах звернутися до лікаря – офтальмолога!

                Лікарі – офтальмологи МЦ «Оксфорд Медікал Волинь» допоможуть Вам швидко забути про цю проблему. Для запису телефонуйте (068)2200022, або (0332) 701 722.

                ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

                ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

                відгуки




                Залишити відгук
                Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

                Акції




                актуальна інформація

                Дякуємо!

                Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

                Залишити повідомлення для адміністрації клініки
                Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
                up

                Записатися на прийом

                Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом