Заключення декларації із сімейним лікарем в «Oxford Medical» - зручно та вигідно!
90% всієї інформації, яку ми сприймаємо – це завдяки нашому органу зору. Тому, берегти зір, проходити профілактичні огляди у офтальмолога вкрай важливо для кожного з нас. У нашому медичному центрі ви можете пройти комплексне обстеження у лікаря – офтальмолога: перевірити гостроту зору, офтальмоскопію (огляд очного дна), виміряти внутрішньоочний тиск (тонометрія), біомікроскопію, визначити периферичний зір, а також лікар може перевірити, чи не має у вас «синдрому сухого ока». Після комплексного обстеження лікар визначає методи лікування, підбирає окуляри, виписує рецепт на них, а також визначає потребу в оперативному лікуванні. Детально про всі методи діагностики і як вони відбуваються поговоримо нижче.
Для визначення гостроти зору використовують спеціальні таблиці, які містять букви, цифри або знаки (для маленьких дітей використовують картинки – машинки, ялинки) різної величини. Ці знаки називають оптотипами. У дітей до 3-х років гостроту зору визначають завдяки фіксації на яскравих предметах. Починаючи з трьох років гостроту зору визначають за допомогою спеціальних таблиць. Найбільш часто використовують таблиці Головіна-Сівцева, яку поміщають в апарат Рота – це ящик з дзеркальними стінками, який забезпечує рівномірне освітлення таблиці зі всіх сторін. Таблиця має 12 рядків. Пацієнт сідає на відстань 5 м від таблиці і лікар приступає до визначення гостроти зору. Якщо пацієнт не бачить жодного рядка з таблиці, тоді вважають, що його гострота зору рівна світловідчуттю. Якщо пацієнта бачить світло і його напрямок, тоді гостроту зору оцінюють світловідчуттю з правильною проекцією світла. Спочатку лікар визначає гостроту зору на тому оці,на яке пацієнт бачить гірше, на його погляд.
Біомікроскопія – це дослідження переднього відділу ока, із застосуванням щілинної лампи. Щілинна лампа – це спеціальний офтальмологічний мікроскоп, що поєднується з освітлювальним приладом. Біомікроскопія дає можливість визначити найдрібніші та найперші зміни в оці, сторонні тіла, а також визначити глибину патологічного процесу. За допомогою цього методу можна детально оглянути кон'юктиву, рогову та райдужну оболонки, скловидне тіло, передню камеру ока, кришталик. За допомогою біомікроскопії можна діагностувати більшість очних захворювань на ранніх етапах: глаукому, трахому. Визначити дуже дрібні сторонні тіла у рогівці, кришталику, скловидному тілі.
Офтальмоскопія – є однією з основних офтальмологічних обстежень. Завдяки цьому методу лікар може оглянути задню стінку ока, яка називається очним дном. До складових очного дна відносять: сітківку, диск зорового нерва, кровоносні судини. Офтальмоскопію використовують для діагностики: глаукоми, діабетичного ураження судин ока, при артеріальній гіпертензії, при ушкодженні сітківки, при меланомі, при дегенерації жовтої плями.
Тонометрія ока – це метод, який використовується для виміру внутрішньоочного тиску (ВОТ). Цей тиск створюється внутрішьоочною рідиною, яка знаходиться в оці. Принцип цього методу полягає в зміні ступеню деформації очного яблука при зовнішньому впливі на рогівку ока, в залежності від внутрішньоочного тиску. Також використовують безконтактну тонометрію, при якій направляють повітря на рогівку, чекають її згладження, а потім виміряють тиск за допомогою цього ж приладу.
Вже після повного офтальмологічного обстеження, лікар приступає до підбору окулярів. Під час перевірки гостроти зору, лікар дає пацієнту пробні лінзи, і таким чином підбирає, з якими лінзами у пацієнта підвищується гострота зору. Після того, як пацієнту підберуть оптичні лінзи, лікарю необхідно визначити відстань між зіницями (для точного центрування оптичних лінз в оправі окулярів). Для цього використовують лінійку, або пупіллометр. Після цього лікар виписує рецепт, в якому вказує: силу сферичних чи циліндричних лінз, відстань між зіницями, а також назву захворювання, через яке призначається носіння окулярів.
Для комплексного офтальмологічного обстеження, а також грамотного підбору окулярів телефонуйте (068)2200022, або (0332) 701 722
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом