записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні медичні центри «Оксфорд Медікал»

(0332) 2 000 22
Замовити зворотній дзвінок

Вакцина від грипу + прийом лікаря 500грн. , телефонуйте (0332)200022

Ви знаходитесь на сайті Луцького медичного центру

Вибрати інше місто
 
Отоларингологія

Лікування отиту

Отитом називається захворювання, що проявляється запальним процесом в області середнього і зовнішнього вуха. До цієї патології схильні люди різного віку, але найчастіше нею страждають діти.

Причини виникнення отиту

Згідно статистики, приблизно 80% всіх дітей у віці до трьох років хоча б один раз перехворіли отитом. При своєчасному лікуванні захворювання не становить загрози здоров'ю, однак при несвоєчасному зверненні до отоларинголога хвороба стає небезпечною, викликаючи часткову або повну глухоту.

У практичній медицині розрізняють первинний і вторинний отит. Первинна форма розвивається під впливом безпосередніх чинників, що викликають запалення:

 • травми вуха;
 • дія низьких температур;
 • різкі перепади атмосферного тиску.

Вторинний отит може розвиватися на тлі вже наявних патологій і зовнішніх факторів. Зокрема, викликати вторинний отит можуть: частий вплив гучних звуків, занурення під воду на велику глибину, знижений імунітет.

Причинами виникнення отиту також можуть стати вогнища запалення в суміжних органах і тканинах. Захворювання часто проявляється як наслідок патологій носоглотки, риніту та синуситу.  Не менш частою причиною запалення вуха є патогенна мікрофлора - віруси, бактерії та інші мікроорганізми.

Викликати отит можуть доброякісні та злоякісні пухлини, поліпозні запалення. Провокуючими отит факторами можуть служити хірургічні втручання, дія хімічних компонентів, імунодефіцит організму.

Симптоми отиту

Ознаки запалення вуха можуть проявлятися по-різному, в залежності від його форми. У медичній практиці розрізняють три форми отиту:

 • гострий отит;
 • хронічний отит;
 • затяжний отит.

Для всіх трьох категорій є загальні симптоми, які вказують на наявність запального процесу у вусі. Це:

 • гіперемія шкіри вушної раковини;
 • різкий стріляючий біль;
 • підвищення місцевої температури;
 • пригнічений стан пацієнта;
 • поступове погіршення слуху;
 • виділення з хворого вуха гнійних, катаральних або геморагічних ексудатів.

Разом з тим при отиті у хворого відмічається шум у вухах, напади запаморочення, ослаблення резистентності організму і відчуття підвищеного тиску у вусі.

Залежно від ступеня ураження і типу запального процесу, а також від характеру виділень з вуха, розрізняють ознаки, за якими класифікується отит:

 • гнійний отит;
 • катаральний отит;
 • ексудативний отит.

При всіх формах отиту симптоми проявляються з різною інтенсивністю, і можуть викликати негативні наслідки при відсутності кваліфікованого лікування, аж до повної втрати слуху.

Діагностика та лікування отиту

Кваліфікований і досвідчений отоларинголог встановлює діагноз, починаючи зі збору анамнезу. Його подальші дії спрямовані на клінічне обстеження, що дозволяє візуально визначити наявність запального процесу у вусі.

При необхідності можуть проводитися додаткові діагностичні процедури, що включають загальний аналіз крові, рентген черепа, отоскопію, перевірку слуху.

Отоларинголог при підтвердженні діагнозу призначає курс лікування від отиту, що включає промивання слухового проходу, УВЧ, корекцію імунітету. Медикаментозне лікування включає прийом антибактеріальних засобів, протизапальних і антигістамінних препаратів, а також жарознижуючих медикаментів.

Лучани мають можливість пройти кваліфіковане лікування отиту у медичному центрі «Оксфорд Медікал», де для цієї мети є все необхідне обладнання, створені комфортні умови. А за самим процесом одужання стежать досвідчені і професійні лікарі-отоларингологи.

Записатися на прийом до отоларинголога і отримати кваліфіковану допомогу при отиті у МЦ «Оксфорд Медікал» можна за телефоном у Луцьку: (0332) 2 000 22.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки