Лікування фарингіту в Луцьку

Фарингіт - запалення слизової оболонки глотки і мигдалин, частіше вірусної або бактеріальної природи. Лікування фарингіту в початкових стадіях гарантує повне зникнення проблеми, але при запущеному стані хвороба може стати хронічною і спровокувати розвиток проблем з іншими органами.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ХВОРОБИ

Природний процес для людини - носове дихання. Носові ходи влаштовані так, щоб повітря, яке ми вдихаємо надходить з невеликою затримкою. За ці паузи воно зігрівається, фільтрується і в такому вигляді подається в організм. Коли ніс закладений, а подих відбувається через рот, зростає ризик захворювання на фарингіт - адже повітря не проходить через «фільтри» і надходить через рот з бактеріями, вірусами, пилом та ін. Неприродний процес змушує глотку пересихати, вона стає сприятливим середовищем для розвитку патогенної флори .

Друга часта причина захворювання на фарингіт - нежить на тлі ГРВІ. При цьому вогнище запалення знаходиться в горлі, розвиваючись поступово. Часта обробка носових ходів судинозвужувальні краплями негативно відбивається на стані глотки, що також викликає розвиток хвороби.

Серед інших причин називають:

  • авітаміноз і неповноцінне харчування;

  • шкідливі звички;

  • травми;

  • індивідуальні особливості в будові носоглотки;

  • тривале лікування антибіотиками;

  • хімічні випаровування;

  • потрапляння алергенів.

Нерідко фарингіту сприяють перенесені захворювання, наприклад, цукровий діабет, зубний карієс, серцева, ниркова недостатність, синусит, гайморит та інші.

СТАДІЇ І СИМПТОМАТИКА ХВОРОБИ

Симптоми фарингіту часто плутають з типовими проявами ГРВІ та ангіни. Пацієнт починає самостійне лікування, яке виявляється малоефективним і веде до ускладнень.

Фахівці виділяють чотири стадії хвороби, для кожної з яких притаманні свої видимі ознаки і симптоми:

    1. Катаральний - супроводжується покахикуванням і першіння в горлі.
    2. Гранулезний - з'являється відчуття «лоскоту» в горлі. Невеликі горбки на слизовій горла збільшуються в розмірах.
      • Гнійний - горбки запалені, спостерігається набряклість, гнійний наліт і виразки.
        • Атрофічний - призводить до атрофированию тканин горла, ковтальні функції майже неможливі.

          При перших ознаках хвороби варто не зволікати. Звертайтеся до лікаря за допомогою якомога швидше. Фарингіт може бути гострим і хронічним. Для першого типу характерні такі симптоми:

          • першіння і сухість горла;

          • сідає голос;

          • підвищення температури тіла;

          • збільшення лімфовузлів.

          • у глотці присутнє відчуття стороннього предмета, спостерігаються проблеми зі ковтання, загальні нездужання, як при вірусних хворобах (головний біль, ломота, жар), ще одна ознака - в горлі відчуваються слизові скупчення, від яких неможливо позбутися.

          При хронічному фарингіті пацієнти скаржаться на сухість і першіння в горлі, часто спостерігається сухий кашель, сильні гнійні виділення, постійне бажання ковтнути грудку, откашлять. Часто такі позиви супроводжує блювотний позив. Кашель посилюється вранці і супроводжується нудотою. Ще один симптом - набряклість і біль в горлі, що підсилюється при ковтанні.

          ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ

          Діагностикою та лікуванням фарингіту займається профільний фахівець отоларинголог (ЛОР). Для постановки діагнозу використовується ряд лабораторних досліджень (аналізи крові, мазок із зіву і інші). За результатами аналізів і огляду пацієнта підбирається схема лікування фарингіту.

          Вибір терапії залежить і від віку пацієнта. При лікуванні дітей методи значно відрізняються. До обов'язкових рекомендацій відноситься рясне тепле пиття, провітрювання і вологе прибирання в приміщенні. Інгаляції і спреї - тільки з дозволу лікаря і під наглядом дорослих. Такий же обережний підхід до процедур потрібно і для вагітних. Прийом медикаментів може стати небезпечним для дитини, тому профільним фахівцем складається щадна схема.

          Вибір курсу залежить від причин виникнення і збудників захворювання. Серед ефективних методів лікування фарингіту називають:

          1. Медикаментозне лікування - антибіотики, противірусні, протизапальні препарати.
          2. Комплекси вітамінів і мінералів.
          3. Фізіотерапію (електрофорез, УВЧ, інгаляції).
          4. У деяких випадках для лікування фарингіту в гострій формі потрібно інструментальне втручання.

          З метою профілактики фахівці рекомендують дотримуватися наступних рекомендацій. Вести здоровий спосіб життя, відмовившись від тютюну, алкоголю і надмірно гострої їжі. Більше гуляти на свіжому повітрі і не забувати про фізкультуру. Не вдихати шкідливі пари і випаровування

          Якщо ж ви помітили вищеперераховані симптоми – зверніться до лікаря отоларинголога медичного центру Оксфорд Медікал Волинь і ми вам допоможемо.

          Для запису телефонуйте (068) 22 000 22 та (0332) 701 722.

          ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

          ( Рейтинг: 5.00, голосів: 4 )

          Наші СПЕЦІАЛІСТИ

          усі спеціалісти



          відгуки




          Залишити відгук
          Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

          Акції




          актуальна інформація

          Дякуємо!

          Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

          Залишити повідомлення для адміністрації клініки
          Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
          up

          Записатися на прийом

          Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом