УЗД лімфатичних вузлів в Луцьку

УЗД лімфатичних вузлів – це діагностична процедура, яка дозволяє оцінити стан лімфовузлів пацієнта за допомогою ультразвукового дослідження. Зробити УЗД лімфовузлів у Луцьку кожна людина може у медичному центрі Оксфорд Медікал Волинь. Наші досвідчені лікарі якісно проведуть дослідження на сучасному обладнанні за приємною ціною!

ЩО ТАКЕ ЛІМФАТИЧНІ ВУЗЛИ?

Лімфатичний вузол - це периферичний орган імунної системи, де відбувається фільтрація лімфи (рідини, що становить лімфатичну систему людини). Існує велика кількість різних груп лімфовузлів, серед яких виділяють:

 • шийні лімфатичні вузли;
 • медіастинальні вузли;
 • бронхопульмональні (локалізуються в ділянці легень);
 • ліктьові;
 • брижові;
 • клубові;
 • стегнові та пахвинні;
 • підколінні;
 • селезінкові утворення.

Регіонарні лімфовузли розташовані повсюдно в організмі людини для того, щоб лімфа з певної частини тіла фільтрувалась у конкретних лімфатичних вузлах. Нерідко лікарі призначають пацієнтам виконання, наприклад, УЗД лімфовузлів шиї, щоб оцінити будову та функції саме цієї групи лімфатичних вузлів.

ЩО МОЖНА ВИЯВИТИ НА ДОСЛІДЖЕННІ?

Сонографія допомагає повною мірою оцінити будову органу, що дає підстави для встановлення остаточного діагнозу, проведення диференціальної діагностики між патологіями зі схожими клінічними картинами. Завдяки УЗД лімфатичних вузлів лікар може визначитися із захворюванням пацієнта та призначити правильне лікування. УЗД лімфовузлів дозволяє виявити такі захворювання:

 1. Онкологічні новоутворення. Нерідко сонографічне дослідження дає можливість діагностувати лімфосаркому, лімфогранулематоз. Формування новоутворення у лімфатичних вузлах супроводжується типовою клінічною картиною: збільшення вузла у розмірах, зміна його щільності та консистенції. Завдяки УЗД лімфовузлів лікар проводить диференціальну діагностику онкологічного ураження.
 2. Метастазування за лімфогенним типом. УЗД лімфатичних вузлів лікарі також використовують для виявлення процесу метастазування первинної пухлини за лімфатичною системою. При цьому пацієнту може бути поставлений діагноз рак молочної залози або рак щитовидної залози. Ультразвукова діагностика дасть повне уявлення про формування метастазів у регіонарних лімфовузлах.
 3. Наявність аутоімунної патології. Нерідко при аутоімунних захворюваннях (наприклад, саркоїдоз або ревматоїдний артрит) ураження зачіпає і регіонарні лімфатичні вузли. УЗД лімфовузлів у разі необхідно проведення диференціальної діагностики між онкологічної та інфекційної патологією.
 4. Запальні та інфекційні захворювання. Лімфатичні вузли тонко реагують на запальний або інфекційний процес, збільшуючись, наприклад, при туберкульозі, хронічному тонзиліті. Однак УЗД лімфовузлів необхідно проводити, якщо лімфаденопатія залишається стійкою протягом 2 місяців після успішного лікування від основного захворювання. 

КОЛИ ПОКАЗАНО ПРОВЕДЕННЯ УЗД РІЗНИХ ГРУП ЛІМФОВУЗЛІВ?

УЗД лімфатичних вузлів показано при збільшенні окремих груп регіонарних лімфовузлів, зміни їх щільності та консистенції, хворобливості при пальпації або доступності для пальпації окремих груп, які в нормі не повинні пальпуватися.

Найчастішою процедурою є УЗД лімфовузлів шиї – діагностику лікар призначає з появою підозрілих ознак під час пальпації, а також через певну клінічну симптоматику у пацієнта. Наприклад, лікар бачить зону значного запалення над регіонарними лімфовузлами пацієнта, а людина говорить про хворобливість у зоні органу.

За аналогічною схемою відбувається призначення діагностики інших груп лімфатичних вузлів.

ЯК ЧАСТО ТРЕБА ПРОВОДИТИ ОБСТЕЖЕННЯ?

УЗД лімфовузлів необхідно проходити за призначенням лікаря при підозрі на певну патологію. Самостійне проходження дослідження немає сенсу, оскільки діагностика лімфовузлів необхідна щодо диференціальної діагностики між певними захворюваннями.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ДОСЛІДЖЕННЯ?

Пацієнт повинен повністю звільнити досліджувану зону від одягу: на цю ділянку лікар наносить спеціальний гель, який значно покращує ковзання датчика по шкірі та полегшує проведення ультразвукового сигналу. Лікар водить датчиком досліджувану зону протягом 20-30 хвилин, паралельно оцінюючи картину з датчика на моніторі комп'ютера.

ЧИ ПОТРІБНА СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА ПЕРЕД ПРОВЕДЕННЯМ УЗД?

Немає потреби в особливій підготовці перед виконанням УЗД лімфатичних вузлів. Ціна послуги, до речі, у медичному центрі Оксфорд Медікал Волинь доступна кожному! Дослідження не відрізняється складністю, ультразвукова діагностика – абсолютно безпечна та неінвазивна процедура!

Записатися на процедуру ви можете прямо зараз за номером телефону (068) 22 000 22, або у формі нашого сайту.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом