Температура повітря, що перевищила позначку 30, несе небезпеку для людини. У цей момент процеси «самоохолодження» організму починають працювати на зношування. Висока температура навколишнього середовища викликає велике потовиділення, що перевищує норму в 4-5 разів.
Зі збільшенням температури повітря людина може відчути різкий занепад сил. В цей час організм може подавати ті ж сигнали, що відчуваються під час панічної атаки.
Серед найчастіших симптомів спостерігається підвищене потовиділення, запаморочення, легка нудота та прискорене серцебиття.
Головна літня небезпека – це сонячні та теплові удари. Для того, щоб організм перегрівся, достатньо пробути на сонці всього 20 хвилин. Наслідки такого «перегріву» можуть бути непередбачуваними.
У спеку через рясне потовиділення порушується водний і сольовий баланс в організмі, внаслідок чого погіршується харчування м'язових клітин та працездатність організму. Пити просто воду в спекотні дні недостатньо, краще вживати мінеральну воду з вмістом калію, кальцію та магнію. Адже небезпека високих температур у зневодненні організму, а й у втрати солей. Ці солі необхідні організму, і їх треба заповнювати. Також варто віддати перевагу водомістким овочам, фруктам та ягодам. Наприклад, помідорам, кавунам та огіркам. Основний об'єм води пийте увечері та вранці.
Спека призводить до зниження тонусу вен, а кровотік у тканинах шкіри значно посилюється, що призводить до нестачі кровотоку в органах. Нирки, печінка, кишечник та м'язи не отримують достатньої кількості кисню та їх функціонування погіршується.
Під час сильної спеки люди, які страждають від бронхітів, астми, пневмонії стикаються з нестачею кисню. Гостра нестача повітря призводить до порушення повноцінного дихання, необхідності термінового лікування, застосування астмопентів. Крім загострення вже наявних захворювань, люди часто виникають і нові. Ангіна, бронхіт та запалення легень виникають влітку не рідше, ніж узимку. Навіть пара ковтків прохолодної води можуть стати причиною запалення мигдаликів, розвитку фарингіту або ларингіту.
Ще одна небезпека – кондиціонери. Потік холодного повітря може призвести до запалення легень та бронхіту.
Опубликовано: 28.06.2022
Обновлено: 01.07.2022
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом