Вакуумно-роликовий масаж
Діабетична стопа являє собою комплексний синдром різних патологій, які розвиваються як вторинний наслідок складних захворювань. Найбільш часто синдром діабетичної стопи виявляється внаслідок прогресування цукрового діабету, однак можуть бути й інші причини.
Діабетична стопа характеризується ураженням підошовної частини нижніх кінцівок з вірогідним інфікуванням, появою запального процесу, дистрофією тканин, онімінням.
До захворювання схильні люди різного віку, чоловіки і жінки. В 90% всіх випадків захворювання діабетичної стопи патологія розвивалася на тлі цукрового діабету 2-го типу. Найчастіше синдром фіксується у людей, які хворіють на цукровий діабет протягом періоду від 15 до 20 років.
Діабетична стопа характеризується тим, що спочатку уражається шкіра, а потім - нервові закінчення, м'які тканини і кістки стопи. Виникнення цього комплексу може бути з таких причин:
периферична сенсорна нейропатія - в результаті стрибків показників цукру в крові пацієнт перестає відчувати температуру, біль, дотик в області стоп, а також подряпини і удари, що може спровокувати синдром діабетичної стопи;
порушення циркуляції крові - внаслідок порушеного обміну цукру відбувається збій циркуляції в кровоносних судинах, в тому числі - в периферичних;
травми стопи - можуть викликати запальні процеси, інфікування стопи;
зневоднення - нестача або порушення водного балансу і водного обміну призводять до дистрофії і запалення м'яких тканин стопи.
Серед причин також називаються часті різкі перепади рівня цукру в крові пацієнта, порушення цілісності кровоносних судин, відкладання атеросклеротичних бляшок на стінках судин. Однією з причин є втрата функціональності периферичної нервової системи.
Синдром діабетичної стопи може протікати в трьох формах:
1. Невропатична.
2. Ішемічна.
3. Змішана.
Для всіх трьох форм патології характерні кілька загальних ознак, за якими пацієнт, що страждає цукровим діабетом, може визначити початок розвитку діабетичної стопи:
оніміння кінцівок в області стопи;
хиткість ходи;
поява больових відчуттів;
набряклість ніг;
втрата чутливості стоп.
Крім того, про зародження цього синдрому можуть свідчити численні мозолі, потовщення шкіри, порізи, грибкові утворення, врослі нігті, деформація стоп. Деякі з цих симптомів можуть бути характерними і для інших захворювань, тому слід при їх виявленні проконсультуватися з лікарем. Тільки досвідчений і кваліфікований лікар зможе диференціювати діагноз за симптомами захворювання.
Курс лікування повинен включати комплекс заходів, спрямованих на усунення наслідків синдрому діабетичної стопи, симптоматичне лікування, коригування рівня цукру в крові. Лікувальні процедури можуть включати за призначенням лікаря медикаментозну терапію і фізіотерапевтичні процедури, ортопедичні заходи, гіпербаричну кисневу оксигенацію, а також зміну способу життя і усунення деяких шкідливих звичок, що провокують синдром.
Жителі Луцька, які страждають на цукровий діабет і відчули наслідок синдрому діабетичної стопи, можуть розраховувати на кваліфіковану медичну допомогу і повне зцілення на початковій стадії в МЦ «Оксфорд Медікал».
Досвід кваліфікованих лікарів цього медичного центру в сукупності з сучасним ефективним діагностичним і лікувальним устаткуванням дає всі підстави для надії на результативний курс лікування. Записатися на прийом та консультацію з питань лікування діабетичної стопи в Луцьку можна за телефоном:(0332) 701 722.
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом