Плануєте лазерне лікування варикозу? Даруємо пакет обстежень "передопераційний". Лише до 31 липня. Тел. для запису (0332)200022.

Лікування діабетичної стопи в Луцьку

Діабетична стопа являє собою комплексний синдром різних патологій, які розвиваються як вторинний наслідок складних захворювань. Найбільш часто синдром діабетичної стопи виявляється внаслідок прогресування цукрового діабету, однак можуть бути й інші причини.

 

Діабетична стопа характеризується ураженням підошовної частини нижніх кінцівок з вірогідним інфікуванням, появою запального процесу, дистрофією тканин, онімінням.

 

До захворювання схильні люди різного віку, чоловіки і жінки. В 90% всіх випадків захворювання діабетичної стопи патологія розвивалася на тлі цукрового діабету 2-го типу. Найчастіше синдром фіксується у людей, які хворіють на цукровий діабет протягом періоду від 15 до 20 років.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ

Діабетична стопа характеризується тим, що спочатку уражається шкіра, а потім - нервові закінчення, м'які тканини і кістки стопи. Виникнення цього комплексу може бути з таких причин:

 • периферична сенсорна нейропатія - в результаті стрибків показників цукру в крові пацієнт перестає відчувати температуру, біль, дотик в області стоп, а також подряпини і удари, що може спровокувати синдром діабетичної стопи;

 • порушення циркуляції крові - внаслідок порушеного обміну цукру відбувається збій циркуляції в кровоносних судинах, в тому числі - в периферичних;

 • травми стопи - можуть викликати запальні процеси, інфікування стопи;

 • зневоднення - нестача або порушення водного балансу і водного обміну призводять до дистрофії і запалення м'яких тканин стопи.

Серед причин також називаються часті різкі перепади рівня цукру в крові пацієнта, порушення цілісності кровоносних судин, відкладання атеросклеротичних бляшок на стінках судин. Однією з причин є втрата функціональності периферичної нервової системи.

ОЗНАКИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Синдром діабетичної стопи може протікати в трьох формах:

1. Невропатична.

2. Ішемічна.

3. Змішана.

Для всіх трьох форм патології характерні кілька загальних ознак, за якими пацієнт, що страждає цукровим діабетом, може визначити початок розвитку діабетичної стопи:

 • оніміння кінцівок в області стопи;

 • хиткість ходи;

 • поява больових відчуттів;

 • набряклість ніг;

 • втрата чутливості стоп.

Крім того, про зародження цього синдрому можуть свідчити численні мозолі, потовщення шкіри, порізи, грибкові утворення, врослі нігті, деформація стоп. Деякі з цих симптомів можуть бути характерними і для інших захворювань, тому слід при їх виявленні проконсультуватися з лікарем. Тільки досвідчений і кваліфікований лікар зможе диференціювати діагноз за симптомами захворювання.

КОРЕКЦІЯ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ

Курс лікування повинен включати комплекс заходів, спрямованих на усунення наслідків синдрому діабетичної стопи, симптоматичне лікування, коригування рівня цукру в крові. Лікувальні процедури можуть включати за призначенням лікаря медикаментозну терапію і фізіотерапевтичні процедури, ортопедичні заходи, гіпербаричну кисневу оксигенацію, а також зміну способу життя і усунення деяких шкідливих звичок, що провокують синдром.

 

Жителі Луцька, які страждають на цукровий діабет і відчули наслідок синдрому діабетичної стопи, можуть розраховувати на кваліфіковану медичну допомогу і повне зцілення на початковій стадії в МЦ «Оксфорд Медікал».

 

Досвід кваліфікованих лікарів цього медичного центру в сукупності з сучасним ефективним діагностичним і лікувальним устаткуванням дає всі підстави для надії на результативний курс лікування. Записатися на прийом та консультацію з питань лікування діабетичної стопи в Луцьку можна за телефоном:(0332) 2 000 22.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЧиж Микола Ігорович лікар хірург-флеболог

інформація про лікаря

 • 2014-17 рр. – лікар-інтерн Львівського державного онкологічного регіонального лікувально – діагностичного  центру (м.Львів)

 • З серпня 2017 р. – хірург – флеболог  медичного центру «VeroMed» (м.Львів)

 • З вересня 2017 р. хірург – флеболог медичних центрів «Оксфорд Медікал» (м. Кам’янець-Подільський,м. Вінниця та м. Луцьк)

показати повний текст
Алєксєєв Дмитро Іванович Лікар хірург-уролог
Алєксєєв Дмитро ІвановичЛікар хірург-уролог

Євгена Сверстюка 1;

інформація про лікаря

1992р - закінчив Санкт-Петербуржський медичний інститут ім. академіка І.П. Павлова.

1994р - закінчив ординатуру на базі Санкт-Петербуржського інституту ім. академіка І.П. Павлова за спеціалізацією "хірургія" кафедри "госпітальної хірургії".

2003р. - спеціалізація по спеціальності "урологія" на базі Санкт-Петербуржського МАПО.

2015-2016рр - Підтвердження спеціалізації "хірургія" на базі НМАПО ім. П.Л.Шупика

2016р - лікар хірург-уролог МЦ Оксфорд Медікал"

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом