записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні медичні центри «Оксфорд Медікал»

(0332) 2 000 22
Замовити зворотній дзвінок

Вакцина від грипу + прийом лікаря 500грн. , телефонуйте (0332)200022

Ви знаходитесь на сайті Луцького медичного центру

Вибрати інше місто
 
Хірургія
Хірургія в МЦ «Оксфорд Медікал Луцьк»

Лікування діабетичної стопи

Діабетична стопа являє собою комплексний синдром різних патологій, які розвиваються як вторинний наслідок складних захворювань. Найбільш часто синдром діабетичної стопи виявляється внаслідок прогресування цукрового діабету, однак можуть бути й інші причини.

 

Діабетична стопа характеризується ураженням підошовної частини нижніх кінцівок з вірогідним інфікуванням, появою запального процесу, дистрофією тканин, онімінням.

 

До захворювання схильні люди різного віку, чоловіки і жінки. В 90% всіх випадків захворювання діабетичної стопи патологія розвивалася на тлі цукрового діабету 2-го типу. Найчастіше синдром фіксується у людей, які хворіють на цукровий діабет протягом періоду від 15 до 20 років.

Причини виникнення діабетичної стопи

Діабетична стопа характеризується тим, що спочатку уражається шкіра, а потім - нервові закінчення, м'які тканини і кістки стопи. Виникнення цього комплексу може бути з таких причин:

  • периферична сенсорна нейропатія - в результаті стрибків показників цукру в крові пацієнт перестає відчувати температуру, біль, дотик в області стоп, а також подряпини і удари, що може спровокувати синдром діабетичної стопи;

  • порушення циркуляції крові - внаслідок порушеного обміну цукру відбувається збій циркуляції в кровоносних судинах, в тому числі - в периферичних;

  • травми стопи - можуть викликати запальні процеси, інфікування стопи;

  • зневоднення - нестача або порушення водного балансу і водного обміну призводять до дистрофії і запалення м'яких тканин стопи.

Серед причин також називаються часті різкі перепади рівня цукру в крові пацієнта, порушення цілісності кровоносних судин, відкладання атеросклеротичних бляшок на стінках судин. Однією з причин є втрата функціональності периферичної нервової системи.

Ознаки захворювання

Синдром діабетичної стопи може протікати в трьох формах:

1. Невропатична.

2. Ішемічна.

3. Змішана.

Для всіх трьох форм патології характерні кілька загальних ознак, за якими пацієнт, що страждає цукровим діабетом, може визначити початок розвитку діабетичної стопи:

  • оніміння кінцівок в області стопи;

  • хиткість ходи;

  • поява больових відчуттів;

  • набряклість ніг;

  • втрата чутливості стоп.

Крім того, про зародження цього синдрому можуть свідчити численні мозолі, потовщення шкіри, порізи, грибкові утворення, врослі нігті, деформація стоп. Деякі з цих симптомів можуть бути характерними і для інших захворювань, тому слід при їх виявленні проконсультуватися з лікарем. Тільки досвідчений і кваліфікований лікар зможе диференціювати діагноз за симптомами захворювання.

Корекція діабетичної стопи

Курс лікування повинен включати комплекс заходів, спрямованих на усунення наслідків синдрому діабетичної стопи, симптоматичне лікування, коригування рівня цукру в крові. Лікувальні процедури можуть включати за призначенням лікаря медикаментозну терапію і фізіотерапевтичні процедури, ортопедичні заходи, гіпербаричну кисневу оксигенацію, а також зміну способу життя і усунення деяких шкідливих звичок, що провокують синдром.

 

Жителі Луцька, які страждають на цукровий діабет і відчули наслідок синдрому діабетичної стопи, можуть розраховувати на кваліфіковану медичну допомогу і повне зцілення на початковій стадії в МЦ «Оксфорд Медікал».

 

Досвід кваліфікованих лікарів цього медичного центру в сукупності з сучасним ефективним діагностичним і лікувальним устаткуванням дає всі підстави для надії на результативний курс лікування. Записатися на прийом та консультацію з питань лікування діабетичної стопи в Луцьку можна за телефоном:(0332) 2 000 22.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки