записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні медичні центри «Оксфорд Медікал»

(0332) 2 000 22
Замовити зворотній дзвінок

Вакцина від грипу + прийом лікаря 500грн. , телефонуйте (0332)200022

Ви знаходитесь на сайті Луцького медичного центру

Вибрати інше місто
 
Кардіологія МЦ «Оксфорд Медікал Луцьк»

Лікування ішемічної хвороби серця

Ішемічне захворювання серця - це патологія міокарда, викликана недоліком кисню і дисбалансом потреби і наявності компонентів, що надходять з кров'ю. Ішемічне захворювання серця розвивається на тлі атеросклерозу коронарних судин, внаслідок чого захворювання має іншу назву - коронарна недостатність міокарда.

 

До захворювання частіше схильні чоловіки у віці від 40 до 65 років. Однак в останні роки ішемічне захворювання реєструється все частіше і у жінок. Крім того, в останні кілька років стало помітним «омолодження» недуги - стали хворіти люди молодшої вікової групи, до 40 років.

Причини ішемічної хвороби

Основною причиною виникнення захворювання є закупорка коронарних судин, що забезпечують приплив крові до серця. В результаті утворення атеросклеротичних бляшок на стінках судин утворюються спайки, і звужується їх прохідність. Внаслідок цього кров не встигає з-за слабкого кровотоку постачати кисень до серцевого клапану в належному обсязі.

 

На тлі таких закупорок виникає стенокардія, і виникають спазми, здатні призвести до припинення роботи міокарда і летального результату.

Провокуючими ішемічне захворювання факторами є:

 • надмірна вага та ожиріння;

 • паління;

 • надмірне вживання алкоголю;

 • порушення метаболічних процесів;

 • артеріальна гіпертензія;

 • дисбаланс жирів і вуглеводів;

 • генетична схильність;

 • гіподинамія (малорухливий спосіб життя).

Недотримання режиму харчування і надмірне вживання насичених жирами і вуглеводами продуктів також активно сприяє утворенню атеросклеротичних відкладень на стінках судин і, як наслідок, - ішемічного захворювання серця.

Ознаки ішемічного захворювання

Захворювання може протікати з яскраво вираженими ознаками і безсимптомно - до моменту зупинки серця. Найчастіше ознакою утворення атеросклеротичних бляшок служить аритмія і стенокардія. Нерідкі поколювання в області серця і напади гострого печіння в лівій частині грудей. Для ішемічного захворювання характерні особливі ознаки болю - він виникає різко, короткочасними нападами, після чого посилюється, поступово наростаючи. У найближчі 25-40 хвилин після перших больових відчуттів біль стає нестерпним.

 

При частковому звуження коронарних судин біль віддається в лівому плечі. Також можуть виникати дискомфортні відчуття в області шиї і потилиці.

Одночасно з тим можуть виявлятися загальні ознаки, характерні для всіх серцево-судинних захворювань:

 • задишка;

 • задухи;

 • загальна слабкість;

 • печіння в області грудини;

 • больові відчуття при фізичних навантаженнях.

При спонтанній формі, ураженні хворобою обох клапанів, а також у хронічному перебігу можуть відчуватися дискомфортні відчуття в лівій і правій сторонах грудної клітини. Для більш коректної постановки діагнозу слід звернутися до лікаря-кардіолога і пройти діагностичне обстеження.

Діагностика ішемічної хвороби

Встановити діагноз дозволяють лабораторні дослідження на предмет вмісту в крові холестерину, цукру, тригліцеридів і ліпопротеїдів. Крім того, проводиться УЗД серця, електрокардіографія, а також специфічні діагностичні процедури: велоергометрія, селективна коронографія мультиспіральна РКТ і вентрикулографія.

Лікування ішемічної хвороби в "Оксфорд Медікал"

Залежно від ступеня розвитку захворювання і його прогресування кардіолог може призначити консервативний курс лікування або оперативне втручання. При консервативному лікуванні призначаються препарати.

 

Жителі Луцька і області можуть обстежитися і пройти курс лікування від ішемічного захворювання серця в медичному центрі «Оксфорд Медікал» під контролем досвідчених кваліфікованих лікарів-кардіологів із застосуванням сучасного ефективного обладнання. Записатися для отримання консультацій можна за телефоном у Луцьку: (0332) 200022.

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки