Заключення декларації із сімейним лікарем в «Oxford Medical» - зручно та вигідно!
Гіпертонія - це патологічний стан, при якому пацієнт має стійке підвищення артеріального тиску. До захворювань гіпертонією схильні понад 20% всього населення планети. Традиційно до гіпертонії частіше схильні чоловіки у віці від 45 років, хоча в останні роки відзначається більш молодий вік гіпертоніків. Гіпертонія визнається при підвищенні тиску до значення 140/90 і вище.
Гіпертонія може бути двох категорій, при цьому причини виникнення в них різні. При первинній причинами гіпертонії є генетична схильність, цукровий діабет, ожиріння.
Вторинна гіпертонія розвивається на фоні патологічних відхилень у фізіології нирок, атеросклерозу аорти, ендогенних захворювань.
В обох випадках основною причиною розвитку і прогресування гіпертонії вважається порушення метаболічних процесів, зокрема - ліпідного обміну і відкладення холестеринових бляшок на стінках кровоносних судин. Серед провокуючих факторів і другорядних причин гіпертонії в медичній практиці вважаються:
порушення фізіології щитовидної залози;
отруєння компонентами ртуті та свинцю;
пухлини надниркових залоз;
набряклість гіпофіза;
травми спинного мозку;
звуження просвіту аорти;
післяопераційна гіпертензія.
У числі причин, що сприяють прогресуванню гіпертонії і виникненню гіпертонічного кризу - зловживання алкоголем, куріння, малорухливий спосіб життя, порушена екологія.
На початковому етапі гіпертонія може не проявлятися явними клінічними ознаками. Головний симптом - підвищений тиск. Однак пацієнт може до останнього моменту, коли починаються ускладнення внаслідок гіпертонічного кризу, навіть не підозрювати про наявність у нього цього захворювання.
Пізніше гіпертонія проявляється характерними для серцево-судинних захворювань ознаками: пітливістю, задишкою, ознобом, внутрішньою тривогою, а також онімінням верхніх кінцівок і пальців. Більшість з цих симптомів супроводжуються запамороченням, появою «мушок» в очах і головними болями.
Перші ознаки гіпертонії може виявити досвідчений лікар-кардіолог при клінічному огляді. Для підтвердження діагнозу може знадобитися консультація офтальмолога і проходження діагностичних процедур:
УЗД серця;
електрокардіограма;
рентгенографія нирок;
цифрова ангіографія.
Кардіолог ставить діагноз на підставі комплексних результатів, при цьому відразу вказується одна з трьох ступенів гіпертонії, заснованих на показниках артеріального тиску.
Кардіолог призначає медикаментозну або немедикаментозну терапію. У першому випадку прописуються медикаментозніпрепарати.
У другому випадку може бути показано фізіотерапевтичне лікування, дотримання дієти, зміна активності в образі життя та надані інші рекомендації.
Лучани і жителі Волинської області мають можливість не допустити прогресування гіпертонії, звернувшись за допомогою в медичний центр «Оксфорд Медікал». Навіть при виявленні гіпертонії досвідчені лікарі МЦ «Оксфорд Медікал» зможуть надати кваліфіковану допомогу в лікуванні від цієї недуги. Цій же меті сприяє сучасне оснащення медичного центру, високоточне діагностичне обладнання. Записатися для отримання консультацій та проходження лікування можна в Луцьку по телефону: (0332) 701 722 або за адресою м. Луцьк, Є. Сверстюка 1.
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом