*
показати повний текстМастит – запальне захворювання молочних залоз, можливе у чоловіків та найчастіше зустрічається у жінок
Статистично, найбільше часто розвивається мастит у жінок, які кормлять груддю.
Жінки не завжди, одразу зважають на це, адже думають, що больові відчуття можуть бути пов’язані саме з вигодовуванням
Самим вірним рішенням буде одразу звернутись до лікаря мамолога, для усунення проблеми і продовжувати свою жіночу місію без жодного дискомфорту та больових відчуттів.
Трапляються такі види маститу:
Лактаційний – з’являється у жінок, які годують грудьми. Больові відчуття залежать від того на скільки молочні протоки уражені інфекцією. Саме на цьому буде базуватись подальше лікування. Гостра форма потребує тривалого медикаментозного лікування з включенням антибіотиків.
Фіброзно-кістозний – виникає, як у жінок так і у чоловіків. Першопричиною можуть бути: травматизація, зовнішнє пошкодження грудей і як не дивно – зміна часового поясу та ін.
Найчастіше мастит викликають такі мікроорганізми, як стрептококи та стафілококи. Вони можуть потрапляти в організм через тріщинки сосків. А сприяють цьому, зазвичай, недотримання особистої гігієни, або зниження імунітету, також це може бути носіння тісної білизни, неправильне зціджування молока чи навіть, переохолодження.
Симптоми маститу:
болючі молочні залози;
почервоніння грудей, інколи лише однієї;
поява ущільнень;
виділення із сосків, можливі гнійні, або не характерного кольору;
висока температура тіла, або лише грудей;
зміна кольору молока, або поява незрозумілих домішок у ньому та ін.
На початкових етапах захворювання жінки не завжди надають належної уваги захворюванню та думають, що саме пройде. Навіть, з незначним підйомом температури не одразу ідуть до лікаря. Та коли симптоми та больові відчуття наростають – лікувати значно важче.
Зі зверненням до лікаря ні в якому разі не можна відкладати, так як дане захворювання за своїм характером перетікає від серозного в інфільтративний, а згодом у гнійний, що стає серйозною загрозою для здоров’я, а інколи і життя.
Без лікування не виключається розвиток сепсису та гангренозного протікання захворювання.
Найперші симптоми повинні стати сигналом для будь-якої жінки до звернення до лікаря. Адже іноді симптоми маститу можуть маскуватися і за іншими захворюваннями і тому диференціювати та діагностувати захворювання може лише лікар. Безперечно, дуже важливим є той факт, що спровокувати мастит могло і інше серйозне захворювання грудей, яке ніяк себе не проявляло та стало причиною цієї хвороби.
Лікування маститу, звісно ж розпочинається з діагностики.
Насамперед це збір анамнезу пацієнта, огляд молочних залоз, їх пальпація. Також додатково, лікар призначає ультразвукову діагностику, за потреби мамографію, а також лабораторні обстеження.
Після проведеної діагностики фахівець може встановити вірний діагноз та призначити ефективне лікування. На початкових етапах, зазвичай це, медикаментозні препарати для знешкодження бактерій.
В більш серйозних випадках, таких як гнійний мастит – необхідне хірургічне втручання.
Тому так важливо не зволікати і при перших проявах звернутися до лікаря мамолога. Адже одразу лікувати хворобу значно легше та швидше.
Якщо ж ви помітили в себе хоча б один з вищеперерахованих симптомів, запишіться до лікаря мамолога медичного центру Оксфорд Медікал Волинь.
Для запису телефонуйте за номером телефону (068) 22 000 22 або у формі нашого сайту залиште звернення і ми вам перетелефонуємо.
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом