*
показати повний текстМіжхребцева грижа - патологічний стан хребта, при якому відбувається розрив фіброзного кільця між хребцями і випинання пульпозного ядра за межі хребців.
В нинішній час до цього недугу схильні багато людей внаслідок підвищених фізичних навантажень або малорухливого способу життя. Небезпека цього захворювання криється в ризику часткового паралічу нижніх кінцівок і подальшої інвалідності.
Найчастіше грижа з'являється у людей у віці від 20 до 55 років. У більш молодому віці хребет зберігає гнучкість і сам справляється з можливими деформаціями. У більш старшому віці змінюється структура тканин і пружність пульпозного ядра.
Однією з частих причин появи міжхребцевої грижі називається спадкова схильність, внаслідок якої людина має вроджені анатомічні патології хребта.
Разом з тим поява даного дефекту в спині може бути обумовлена наступними факторами:
травми хребта;
неправильна постава при роботі;
запальний процес в навколишніх тканинах;
остеохондроз;
слабкість м'язового корсету;
вікові зміни в анатомії і фізіології хребта;
надлишкова маса тіла.
Як вторинне захворювання, грижа може формуватися при запальних захворюваннях хребта, що супроводжуються больовим синдромом і призводить до зміни постави.
Ознаки появи грижі в хребті легко виявляються самостійно. Вони виражаються появою больових відчуттів. На початковій стадії біль має тягнучий характер, з часом переходить в гострий біль.
Для диференціальної діагностики потрібно звернутися до лікаря-невролога, так як деякі з симптомів грижі хребта мають схожість з ознаками інших захворювань спини, і невірно встановлений діагноз може вплинути на ефективність лікувального курсу. Розрізнити ознаки грижі можна з урахуванням класифікації цієї патології:
грижа грудного відділу - рідко зустрічається форма, що супроводжується компресією спинного мозку і появою болю в області грудей, ребер і верхній частині спини;
грижа шийного відділу хребта супроводжується порушенням кровообігу, що викликає гострі головні болі і запаморочення;
грижа поперекового відділу - найбільш часта форма прояви недуги, що супроводжується спочатку тупими, а потім - гострими болями в області попереку, особливо при фізичних навантаженнях (больові відчуття можуть поширюватися на сідниці, ікри ніг, і навіть ступні, викликаючи відчуття парезу або паралічу.)
Характерними ознаками міжхребцевої грижі вважаються: оніміння нижніх кінцівок, відчуття «повзаючих мурашок», схуднення і слабкість верхніх і нижніх кінцівок.
Для призначення курсу лікування лікар проводить додаткові діагностичні обстеження, що включають магнітно-резонансну томографію, рентгенографію та комп'ютерну томографію.
Насичений власний досвід і висока ступінь кваліфікації лікарів МЦ”Оксфорд Медікал” дозволяють з максимальною точністю встановити діагноз і призначити ефективний курс лікування.
Він включає консервативні методи із застосуванням рефлексотерапії, тракції хребта, що супроводжується поліпшенням кровотоку і лімфотоку, мануальною терапією, фіто - і фізіотерапією, а також іншими ефективними методиками.
Комфортні умови, професіоналізм лікарів, сучасне оснащення та використання ефективних методів лікування - це ознаки, що забезпечують видужання пацієнта з міжхребцевою грижею при проходженні лікування в МЦ «Оксфорд Медікал».
Лучани мають можливість пройти таке результативне лікування, і можуть записатися на прийом до лікаря в МЦ «Оксфорд Медікал» за телефоном у Луцьку (0332) 701 722.
Акції
Євгена Сверстюка 1
телефон:
+38 (0332) 701 722
+38 (068) 22 000 22
Євгена Сверстюка 1, (2-й корпус)
телефон:
(0332) 701 722 (міський);
(068) 22 000 22 (моб);
(095) 07 705 35 (viber)
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом